25.mail toimus Paikusel Lastekaitsepäev, kus osalesime ka meie. Ürituse võib lugeda korda läinuks, sest ilm oli imeline, lapsed olid väga innukad ja tundsid huvi ohutusteemade vastu.

Seekord oli meie fookus veeohutusel. Õpetasime, kuidas valida endale õige päästevest ja kus ja millal seda üldse kandma peaks. Samuti rääkisime, milliseid erinevaid veste üldse olemas on ja mis on nende plussid ja miinused. Veeohutusest rääkides ei saa mööda minna ka päästerõngast.

Oluline on teada, et päästerõngas võib tõesti päästa elu ja selle kasutamine vajalikul hetkel on väga oluline. Kaardistasime üheskoos, kus päästerõngaid üldse meie kodukandis näha on ja kuidas vajadusel seda kasutada. Igaüks sai proovida päästerõnga viskamist, peale mida tõdesid kõik proovinud, et rõngas on tegelikult päris raske ja selle viskamine polegi nii kerge.

Päev möödus kiirelt, sest rääkida oli palju, uudishimulikke noori oli palju ning kõikidele pakuti ka Marek Sildi juhendatud noorteringi laste valmistatud pannkooke. Maanteeamet aitas üle korrata vajalikud teadmised rattasõidust ning huvitavaid teste ja trikke näitas Teadusbuss.

26.mail olime Sindis Suvealguse peol, kus kõik samad veeohutuse teemad said kaetud. Ka seal oli palju toredaid ja tublisid noori, kellega sai ohutusteemadel vesteldud. Kõige suuremat huvi pakub noorematele külastajatele alati meie päästeauto, kuhu sisse on põnev istuda ja pilti teha. Loodame, et päev aitas nii mõnelgi lapsel eluliselt vajalikud teadmised üle korrata ja meelde jätta.

Mida saaks veel rohkem tahta toredatelt noorteüritustelt?

Täname korraldajaid meid kutsumast!

 

 

Similar Posts