31

Sindi Tuletõrje Selts on nüüdseks kokku tegutsenud juba kolm aastat. Seltsi liikmed tegutsevad ühise eesmärgi nimel – et ikka oma kodukanti turvalisena hoida. Fakt on ka see, et alates 2014. aasta märtsist pole Sindis olnud ühtegi tules hukkunut. Siin on kokkuvõte meie eelmise aasta tegemistest, sest tehtud on tõesti palju ja põhjust on olla uhke.

 

Ennetustöö

Möödunud aastat võib lugeda ka Facebooki aastaks, sest saime endale väga palju jälgijaid sotsiaalmeedias, keda hoida oma tegemistega kursis ja kellele ohutussõnumeid jagada. Ajaga tuleb kaasas käia ja Facebook on nii võimas kanal, mida oleks patt jätta ennetustööks kasutamata.

Veebruari lõpus oli Paikuse vallamajas külade turvalisuse päev, kus oli planeeritud kohtumine kohalikega. Meie olime kohal, aga kahjuks ei olnud kuulajaid.

Märtsis korraldasime Sindi ja Paikuse noortekeskuste lastele kahepäevase ühisürituse, kus rääkisime  vabatahtlike tööst ja arutlesime kogukondliku turvalisuse üle. Koduseks ülesandeks enne teist kohtumist oli teha ohutusteemaline video. Laekus kaks toredat ja vahvat videolugu, mis on leitavad ka meie Facebooki lehelt. Käisime ka Ühisgümnaasiumi gümnaasiumiastme õpilastele veeohutusest rääkimas.

Aprillis alustasime esimeste kodunõustamistega. 2016. aastal said Sindis 71 kodu meie nõu ja jõuga tuleohutumaks. Kodunõustamistega lõpetasime septembris. Kolme aastaga oleme Sindis ja lähiümbruses kokku nõustanud 163 kodu. Igaks juhuks tuletame meelde, et kõikidel on võimalus meid ka ise enda juurde nõustamisele kutsuda. Tuleme hea meelega ja aitame!

Osalesime ka kohalikel linna üritustel, nii jüripäeva ohutuspäeval kui ka laadapäeval maikuus. Kõik meie telgist möödujad said soovi korral infot tuleohutuse kohta. 7. mail osalesime „Teeme ära!“ talgupäeval. Korrastasime Sindi kalmistu lähedal asuva ujumiskoha ja panime sinna üles veeohutusstendi ja päästerõnga. Kahjuks lõhuti juunis meie paigaldatud infotahvel ära ning andsime sellest teada ka oma Facebooki lehel. Meie head toetajad ja sõbrad väljendasid oma pahameelt koos meiega, Pärnu Postimees tegi sellest ka uudise. Täname kõiki toetuse eest! Õnneks saime Lääne päästekeskuselt uue stendi asemele.

Juunis käisime Sindi väliujula avamisel ja Võidupüha maratonil. Juulis osalesime Pärnumaa ohutuspäeval Pärnu linnas. Augustis käisime vahval Paikuse lasteaia sünnipäeval kohalikele oma tehnikat ja varustust näitamas ning tuleohutusest rääkimas. 7. septembril oli meie komandos lahtiste uste päev, mille puhul käis teiste hulgas meil külas ka Sindi lasteaia rühm. Oli üks tore ja meeleolukas päev ning suvi.

Päästetööd ja ühisüritused

Seltsi vabatahtliku päästekomandot kaasati 39 korral päästesündmusele, millest 17 korral kutse annulleeriti. Lisaks osaleti ka kahel korral õppusel.

Veebruaris osales seltsi liige Aivar Kokkuta esimest korda ühisvalves Pärnu päästekomandos. Ühisvalve on vabatahtlike päästjate võimalus osaleda kutseliste valvevahetuses, saamaks kogemusi ka nende igapäevatööst. Valves olles osaleb vabatahtlik meeskonna täieõigusliku liikmena nii väljakutsetel, harjutustel, hooldab varustust ja osaleb ka vabaaja tegevustes, olgu selleks siis treening või koos söögi valmistamine. Aivarile meeldis veebruaris osaletud ühisvalve nii väga, et märtsis kordas ta seda veelgi. Oleme uhked!

Lisaks ennetustööle, käisime aasta jooksul ka mitmel põlengul abiks kustutamas. Meeldejäävam on Tori hobusekasvanduse abihoone põleng. Kevadel sai ka üks kohalik kass puu otsast alla aidatud. Ühisüritusi oli aasta jooksul mitmeid, pidasime koosolekuid ja seltsi kolmandat sünnipäeva.

Saavutused

2016 aastal saavutasime palju, mille üle uhkust tunda.

Saime Sindi linnalt Eesti Vabariigi 98. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel tunnustuse kogukonda panustamise eest.

Kevadel valisime oma Facebooki sõprade ja liikmete abiga seltsile vapi, mille disainis ja teostas meie seltsi tubli liige Rasmus Aaslaid.

Juunis oli seltsi jaoks murdepunkt, sest siis sai soetatud Sinti oma maalapp, kuhu loodetavasti tulevikus saame ehitada oma maja. Nii mitmedki suveõhtud sai mööda saadetud krundil ühiselt tööd tehes. Tulevikus tahame majas korraldada noorteringi, ennetustegevusi, üritusi ja pidada koosolekuid.

Oktoobris kirjutasime projekti ja saime Kogukondliku turvalisuse 2016. aasta maakondlikust toetusvoorust positiivse otsuse. Nüüd saame veel paremini silma paista ja kogukonnas turvalisuse sõnumit edastada. Aasta lõpus kuulutati meie seltsi liige Marek Aluste Pärnumaa aasta vabatahtlikuks ja Margo Lääts kutsuti presidendi vastuvõtule vabatahtlike tunnustamisüritusele!

Uuel aastal läheme edasi veelgi suurema hooga! Loomisel on kontaktid Soome vabatahtlikega. Loodame saada enda maja, teha veelgi rohkem ennetustööd ja jõuda veelgi rohkemate kodudeni. Hoiame oma kodukandi turvalisena!

Similar Posts