ühiskoosolek2017

Uue aasta algus on paslik aeg meenutamaks eelmise aasta tegusid. Meie vabatahtliku Seltsi nelja tegevusaasta jooksul oleme saavutanud juba palju, kuid eesmärke uuteks tegevusteks jätkub.

Ennetustöö

Aasta alguses saime projekti toetusel uute ennetusvahenditena väikesed päästeriided, mis on üritustel nii laste kui ka nende vanemate lemmikuks osutunud. Piltde peal on vahva hiljem meenutada väikeseid päästjaid. Samuti täienes meie ennetusvahendite rida helitehnikaga, mis annab meile nüüd võimaluse ohutussõnumeid valjuhäälselt üritustel hõigata.

Veebruaris puutusime kodukülastuste käigus kokku ka ühe väga ohtliku elamispinnaga Sindi linnas. Info sai edastatud õigetele ametkondadele ja tänaseks, tänu Lääne päästekeskusele, Lääne prefektuurile ja Sindi linnavalitsuse koostööle on inimesed ohtlikult pinnalt turvalistele ümber paigutatud.

Aasta jooksul osalesime nii mõnelgi üritusel – ÖÖKEATIL, noortelaagris Paikusel, Maakaitsepäeval Reiu Puhkekeskuses ja Sindi laadapäeval. Kui näete meid kuskil üritusel nõu andmas, astuge julgelt ligi, kaotada pole midagi, ainult võita!

Eelmisel aastal tegime Sindis 30 kodukülastust, nendega jätkame ka uuel aastal. Kes soovib meid enda juurde koju tuleohutuse alaselt nõustama, võib helistada päästeala infotelefonile 1524 ja tellida endale Sindi Tuletõrje seltsilt nõustamise.

Maja ehitus

2016 aasta juunis soetasime Seltsile krundi Sindi linna, kuhu loodetavasti tulevikus kerkib maja, kus veelgi paremini ennetustööga tegeleda. 2017. aasta soojade ilmade saabudes algas suurem töö ka seltsi krundi peal. Paljud õhtud ja vaba aeg sai veedetud just seal, ühise eesmärgi nimel tööd tegemas. Eelmisel aastal toetas meie maja ehitust ehitusmaterjalidega kohalik ettevõte AS Reiden. Oleme neile selle eest väga tänulikud! Maja ehitamisega jätkame ka sel aastal, oma võimaluste piires.

Üritused

Eelmisel aastal oli nii mõnigi üritus ja saavutus märkimisväärsed. Jaanuaris avaldasime oma isikliku kodulehe – sindituleselts.wordpress.com, kuhu lisaks Facebookile postitame infot oma tegevuste kohta. Kodulehelt on võimalik leida ka seltsi tegevusi tutvustav video, mis valmis samuti eelmisel aastal.

Märtsis külastas meie liikmeid ja komandot peaminister Jüri Ratas. Arutluse all olid pääste- ja ennetustegevused ning koostöö kutseliste päästjate ja vabatahtlike vahel. Peaminister tänas meid panuse eest kogukondliku turvatunde loomisel. Täname tedagi meeleoluka kohtumise eest!

Juba teist aastat osalesime Teeme ära! talgupäeval – paigaldasime veeohutuspüstaku Viira ujumiskohta Sindis. Korrastasime ümbritseva maastiku ja põletasime järelevalve all oksi, samuti vaatasime üle ka meie poolt 2016. aastal talgute raames korda tehtud ujumiskoha Kalmistu juures.

Pidasime omakeskis ka õppepäeva, kus kordasime üle tehnilisi tarkusi, mis tulevad abiks päästetöödele välja sõitmisel. 2017 aastal oli seltsil 51 väljakutset, millest reaalselt reageerisime 22 sündmusele, suuremad olid Sindi raba põleng ja tulekahju Hirvela elamurajoonis.

Muude tegevuste hulgas käisime ka Pärnu uuel staadionil jalgpalli turvamas ning saime osa ka Weekendist. Aasta lõpetasime seltsi neljanda sünnipäeva tähistamisega. Uut aastat alustame uue hooga!

Vaata ka meie tegemistest kokkuvõtvat videot:

 

Similar Posts